Memoriālo muzeju apvienība piedāvā plašu muzejpedagoģisko programmu klāstu, kas palīdz iepazīt literatūras, folkloras un kultūras pasauli. Skolotājiem piedāvājam mācību materiālus un uzdevumu lapas skolēniem attālinātai lietošanai.
Andreja Upīša memoriālais muzejs piedāvā:
Muzejpedagoģiskajā nodarbībā “Sūnu Ciema zēni” skolēni kopā ar muzeja speciālisti Lauru uzzinās ne tikai nozīmīgākos faktus par Andreju Upīti, viņa daiļradi un stāstu “Sūnu Ciema zēni”, bet arī noskaidros, kā izskatās un kam domāti tādi stāstā minētie etnogrāfiskie priekšmeti kā vīzes, bezmēns, sieks un citi.
Nodarbība sastāv no divām daļām: video ekskursijas muzejā un muzejpedagoģes stāstījuma, kā arī no uzdevumu lapas. Daļa no atbildēm rodama tieši video.
Pareizās atbildes iespējams iegūt, rakstot uz upits@memorialiemuzeji.lv vai komunikacija@memorialiemuzeji.lv
Krišjāņa Barona muzejs piedāvā:
Attālināto mācību laikā muzejs piedāvā vairākas muzejpedagoģiskās programmās tiešsaistē: nodarbību Kā Barons ticis pie uzvārda, kurā skolēni uzzinās par uzvārdu dažādība, nozīmi un uzvārdu kā dzimtas un personas pazīšanās zīmi; nodarbību Dainu vārdnīca, kurā skolēni aicināti izzināt Dainu skapja noslēpumus. Programma Jaunlatvieši iepazīstina ar četriem nozīmīgākajiem jaunlatviešiem un viņu devumu pirmajā atmodā, savukārt nodarbība Mūsu Tēvzemes aprakstīšana ved ceļojumā pa Krišjāņa Barona pēdām no Tērbatas līdz Dundagai.
Uzdevumu lapas:
Noklausies muzeja speciālista Andra Ērgļa eseju par Margaritas Turauskas zīmējumu, kur attēlota Krišjāņa Barona ģimene. Pēc stāstījuma atpazīsti Baronu dzimtas locekļus! Eseju noklausies šeit: https://ej.uz/baronudzimta
Pareizā atbilde, rakstot barons@memorialiemuzeji.lv vai komunikacija@memorialiemuzeji.lv
Raiņa un Aspazijas vasarnīca piedāvā:
Darba lapa “Aspazijas dzeja” sastāv no uzdevumiem par diviem dzejoļiem, katru no dzejoļiem var lietot kā atsevišķu darba lapu.
Raiņa un Aspazijas māja piedāvā:
Ojāra Vācieša muzejs piedāvā:
Muzejpedagoģiskā programma “Ciemos pie dzejnieka Ojāra Vācieša” sastāv no divām daļām un radīta tieši attālinātam mācību procesam. Pirmā daļa ir virtuāla ekskursija Ojāra Vācieša muzejā (25 minūšu garš video), savukārt otrajā daļā, pēc video noskatīšanās, skolēni var pārbaudīt savas zināšanas, atrisinot krustvārdu mīklu.
Pareizās atbildes, kā arī visas uzdevumu lapas word formātā iespējams iegūt, rakstot uz e-pastu komunikacija@memorialiemuzeji.lv.