Sajūti 20. gadsimta 30. gadu radošās inteliģences dienas ritmu un svētku noskaņas dzejnieka, pirmā Tēvzemes balvas laureāta Jāņa Akuratera ģimenes savrupmājā.
1933. gadā pēc arhitekta Vernera Vitanda projekta dzejnieka Jāņa Akuratera ģimene uzceļ sev koka savrupmāju Torņakalnā.
Apmeklētāji aicināti viesoties Jāņa Akuratera ģimenes mājā, ielūkojot gan dzejnieka darbistabā un ģimenes locekļu guļamistabās, gan arī ēdamistabā, virtuvē un kamīnzālē. Autentiski iekārtotās telpas, slavenu latviešu mākslinieku darbi pie sienām, dzejnieka rakstāmgalda izcilā kārtība un pat vannas istabas skapīša saturs rada sajūtu, ka apmeklētājs ir nonācis 20. gadsimta 30. gados, un kuru katru mirkli mājās pārradīsies tās saimnieks.
Akurateru mājā sadzīvo funkcionālisma stila interjera plānojums ar 19. gadsimta vidus bīdermeiera stila mēbelēm, sader autentiskas stila lietas ar 20. gadsimta 20.–30. gados veiktiem atdarinājumiem. Līdzās atrodas Niklāva Strunkes Itālijas pilsētiņu skices, Oļģerta Saldava gleznots Vecrīgas skats un Oskara Kalēja Latgales un Augšzemes ainavas; te aplūkojams Georga Jāņa Šenberga veidots dzejnieka parādes portrets un cilvēka dvēseles atklāsme Voldemāra Tones smalkajās brūno toņu gammās Laimas Akurateres portretā.
Jāņa Akuratera mājas iekārtojums un atmosfēra ieved apmeklētāju 20. gadsimta 30. gadu radošās inteliģences dienas ritmā un svētku noskaņās, atspoguļo pragmatisko un cildeno.
Šodien rakstnieka māja ir viens no Pārdaugavas kultūras centriem, kur, tāpat kā Jāņa Akuratera laikā, pulcējas literāti un mākslinieki, mūziķi un aktieri.
Otrā stāva ekspozīcijas virtuālais gids
Jāņa Akuratera muzejs cilvēkiem ar kustību traucējumiem piedāvā otrā stāva ekspozīcijas virtuālais gidu. Atrodoties muzeja pirmajā stāvā, planšetē tagad ir iespējams apskatīt otrā stāva ekspozīciju 3600 filmētās projekcijās un uzzināt stāstus par nozīmīgākajiem priekšmetiem.
Pieejamība
Cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem ir iespējams ienākt vai iebraukt Jāņa Akuratera muzejā pa vārtiem no Torņakalna ielas. Muzeja pagalmā ir iespējams arī atstāt automašīnu. Lai uzbrauktu dabiskā reljefa veidotā uzkalniņā, kur atrodas ieeja muzejā, var būt nepieciešama asistenta palīdzība. Pie verandas ieejas muzejā ir izbūvēts uzbraucamais panduss. Vēlams iepriekš muzeja apmeklējumu pieteikt pa telefonu 67619934 vai 26703293.
Lība Bērziņa stāsta par Jāņa Akuratera muzeja pieejamību cilvēkiem ar kustību traucējumiem.
2016. gadā muzejs tika atjaunots EEZ finanšu instrumenta programmas “Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana un atjaunināšana” projekta “Jāņa Akuratera muzeja restaurācija” ietvaros, ko īstenoja valsts akciju sabiedrība “Valsts nekustamie īpašumi” sadarbībā ar Memoriālo muzeju apvienību. Projekta īstenotājs bija Memoriālo muzeju apvienība, kas nodrošināja projekta kultūras procesu vadību, savukārt VNĪ kā projekta partneris veica projekta administratīvo, finanšu un būvprocesa vadību.