Krišjāņa Barona muzejā iepazīsti vidi, kādā dzīvojis Dainu tēvs, uzklausi Baronu dzimtas stāstus un uzzini, kā Krišjāņa Barona un jaunlatviešu atstātais mantojums dzīvo šodien.
Uz dzīvokli, kas atradās toreizējās Suvorova ielas trešajā namā, Krišjānis Barons pārcēlās 1919. gadā no Burtnieku mājas Vecmīlgrāvī. 1914. gada vasarā zaudējis sievu, vedeklas Līnas aicinājumu dzīvot visiem kopā viņš pieņēma labprāt un mūža nogali pavadīja sava dēla, ārsta, Latvijas Universitātes profesora Kārļa Barona ģimenē. Kārlis Barons tiek uzskatīts par stomatoloģijas pamatlicēju Latvijā.
Apmeklētāju uzmanību saistīs Barona istaba – vide, kurā aizritējuši izcilā folklorista pēdējie četri dzīves gadi (1919–1923). Šeit aplūkojama arī Dainu skapja kopija, kura oriģināls glabā 19. gadsimta beigās rokrakstā fiksētas latviešu tautasdziesmas.
Muzejam ir plaša sadarbība ar dažādām nevalstiskajām organizācijām un Sabiedrības integrācijas fondu, piedāvājot nodarbības gan bērniem ar īpašām vajadzībām, gan mazākumtautību skolēniem, gan arī dažādām citām sabiedrības grupām. Muzejam ir izveidojusies regulāra un aktīva sadarbība ar N. Stankēviča un Krišjāņa Barona muzeju Belgorodas apgabala Muhouderevkā.
Muzejā rīkotie pasākumi, lekcijas un ekskursijas veltītas tradicionālās kultūras un jo īpaši Krišjāņa Barona dzīves un darba popularizēšanai. Muzejs regulāri rīko arī tematiskus folkloras (dziedāšanas un rotaļu) vakarus gan par gadskārtu ieražām, gan citām tēmām.
Piekļūstamība
Muzejs atrodas 4. stāvā. Ēkā ir lifts, kurš ir diezgan šaurs. Līdz liftam ved četri pakāpieni, kurus var pārvarēt ar palīdzību.
Klausies muzeja veidoto podkāstu “(Jaun)latviešu sarunas”!